Манчестър Сити - Бърнли, Фоудън

Фоудън и Марез с по два гола при 5:0 за Сити

Манчестър Сити надигра убедително Бърнли с 5:0 в двубой от 30-ия кръг на английската Висша лига. Фил Фоудън и Риад Марез вкараха по два гола за Сити.

Мачът започна със скандален надпис

Секунди преди началото на двубоя над стадиона премина самолет с банер, гласящ White Lives Matter Burnley. От клуба порицаха посланието след края на сблъсъка. Самите играчи обаче заявиха, че са били сериозно разконцентрирани от посланието. „Подобни фенове не заслужават да имат нищо общо с футбола. Това е срамно. Видях надписа в небето и всичко в мен се срина“, каза капитанът Бен Мий.

Манчестър Сити - Бърнли, White Lives Matter

Сити игра много по-добре и още до почивката водеше с 3:0 Фоудън откри след подаване на Бернардо Силва, а в края на полувремето Рияд Марез се разписа на два пъти. Вторият гол на Марез беше за нарушение срещу Серхио Агуеро. Агуеро получи травма и беше сменен от Габрел Жезус.

След почивката мениджърът на шампионите Пеп Гуардиола очаквано направи промени. Тимът му обаче продължи да вкарва. Давид Силва покачи на 4:0, а Фоудън ознаменува чудесния си мач с ново попадение. Преди дни срещу Арсенал той вкара първия си гол за сезона във Висшата лига. Така младокът се разписа за първи път в кариерата си в последователни мачове.

Разликата между Сити и лидера Ливърпул вече е 20 точки. До края остават 8 кръга.