Ювентус - Фиорентина

Фиорентина шокира Ювентус в Торино – ВИДЕО

Фиорентина нанесе първа загуба на Ювентус през сезона, след като спечели с 3:0 в Торино. Бианконерите играха близо 70 минути с човек по-малко.

Началото на двубоя беше комшарно за шампиона. Още в третата минута Душан Влахович беше изведен зад защитниците и вкара за 0:1. Четвърт час по-късно Юве остана с човек по-малко. Куадрадо извъри нарушение срещу Кастровили. Първоначално той получи само жълт картон, но след намеса на ВАР, заслужено беше изгонен. Това беше втори червен картон за Куадрадо откакто дойде в Торино през 2015-а. И то точно в неговия мач номер 200 за бианконерите.

Шампионът на Италия все пак прати топката в мрежата. Попадението на Кристиано Роналдо обаче беше отменено. Четвърт час преди края Фиорентина увеличи аванса си след автогол на Алекс Сандро. А после Мартин Касерес вкара за 0:3 срещу бившия си клуб. Той засече подаване на другия краен бранител – Бираги.

Ювентус загуби служебната победа над Наполи

Късно снощи съдът в Италия уважи молбата на Наполи за преразглеждане на служебната загуба от Юве. Тя беше отсъдена, след като Наполи не се яви за мача в Торино заради положителни проби за КОВИД-19. Сега се очаква нова дата за двубоя.