Брюж - Фиорентина
Снимка: twitter.com/acffiorentina

Фиорентина е на финал в Лигата на конференциите

Фиорентина се класира за втора поредна година във финал в Лигата на конференциите. Това стана след 1:1 като гост на Брюж. Тимът на Винченцо Италиано спечели първия двубой с 3:2.

На финала миналата пролет италианците загубиха от Уест Хем с 1:2 с гол в последната минута. Сега виолетовите чакат своя съперник между Олимпиакос и Астън Вила. Гърците имат солиден аванс от първия мач в Англия 4:2. Иначе финалът е на 29 май в Атина.

В 20-ата минута Ханс Ванакен вкара за 1:0. Той отправи прехвърлящ удар, който бе подценен от вратаря и защитата и топката се озова в мрежата. Веднага след това Николас Гонсалес може да изравни, но Симон Миньоле спаси.

В 35-ата минута Кристиан Куаме също беше близо до изравняване, но топката се отби от напречната греда. Малко по-късно отново той стреля над вратата.

След почивката Фиорентина натисна сериозно и в 74-ата минута Кристиано Бираги отново удари напречната греда. Минута по-късно след центриране на Гонсалес Куаме стреля с глава, но уцели дясната греда.

Натискът на гостите доведе до дузпа в 82-рата минута. Тя беше отсъдена за нарушение на Брендън Макеле срещу Нзола. Наказателният удар бе превърнат в гол от аржентинеца Лукас Белтран.

В добавеното време Денис Одой от Брюж получи втори жълт картон. Той вече беше сменен и беше изгонен от резервната скамейка. В последните секунди вратарят на Фиорентина Пиетро Терачано направи страхотни спасявания срещу Ванакен и бившия нападател на Лудогорец Игор Тиаго. Така виолетовите записаха 13-и пореден мач без загуба в турнира.