Франция - Финландия

Финландия взе историческа победа над Франция

Финландия спечели за първи път в историята си срещу Франция. Северняците победиха световния шампион с 2:0 на „Стад дьо Франс“ в контрола. Досега Финландия имаше осем загуби в осем мача със сините. Франция пък нямаше поражение в 12 срещи – от юни 2019-а насам.

Петлите бяха близо до откриване на резултата чрез дебютанта Маркус Тюрам. Ударът с глава на нападателят на Борусия Мьонхенгладбах обаче срещна гредата. Финландия след това вкара с първия си точен удар. Разписа се Маркус Форс в 28-ата минута. Само три по-късно тимът на Зинедин Зидан допусна втори гол – дело на Они Валакари. И двамата играчи са на по 21 години и дебютираха в националния тим.

Французите опитаха да променят развоя през втората част, но отправиха огромен брой неточни изстрели и не успяха да се разпишат въпреки значително по-големия процент владеене на топката. За световния шампион предстои гостуване на действащия европейски първенец Португалия в събота.

Следващият мач на Финландия е визита на България в неделя вечер.

Батшуай вкара два гола за обрата на Белгия

Миши Батшуай вкара два гола за Белгия при обрата с 2:1 над Швейцария. Така той има 13 попадения в последните си 13 мача за националния тим. Освен това Белгия продължи домакинската си серия без загуба – вече 4 години.

Грешка на Борнау позволи на Мехмеди да открие в 12-ата минута – 0:1. Белгийците изравниха в началото на второто полувреме – Телеманс изведе Батшуай за 1:1. Дебютанта Томас Фоке изведа Батшуай за 2:1.

Двубоят трябваше да се играе в Брюксел, но беше преместен в Льовен. Той беше първи в историята за националния тим на Белгия в града. Червените дяволи ще посрещнат там Англия и Дания в Лигата на нациите.