Фетел, Хамилтън, ФИА

ФИА отхвърли жалбата на Ферари, Хамилтън печели в Канада

Международната автомобилна федерация (ФИА) отхвърли жалбата на Ферари срещу наказанието на Себастиан Фетел. То бе наложено за инцидент по време на Гран при на Канада и отне победата на германския пилот.

Четирикратният световен шампион финишира първи на пистата „Жил Вилньов“. Но заради наказанието от пет секунди остана втори. Успехът бе присъден на втория в класирането – водачът в генералното класиране във Формула 1 Люис Хамилтън.

ФИА: Данните не водят до преразглеждане

От Ферари обжалваха наказанието. Скудерията представи нови доказателства, които показват, че Фетел не е нарушил правилата. Решението на ФИА е, че представените данни не са достатъчно значими, за да се стигне до преразглеждане.

По този начин Ферари остава без победа от началото на сезона. Фетел пък няма успех вече 15 старта.

Така Хамилтън остава начело в класирането при пилотите със 162 точки. Втори е неговият съотборник в Мерцедес Валтери Ботас със 133 точки. Фетел е трети със 100 точки.

Фетел: Разочарован съм

„Разочарован. Много разочарован. За мен, за отбора, за спорта и за феновете. Не само заради решението. ФИА не споделя идеята, че имаме право“, коментира Себастиан Фетел. .