Фейенорд наказа Аякс с 6:2 – ВИДЕО

Фейенорд нанесе унизителна загуба на Аякс като в мач от 19-ия кръг го разгроми с 6:2. Подобен разгромен резултат в Дер Класикер не бе имало от 10 години насам, когато Аякс спечели с 5:1. Успехът дойде като подарък за треньора Джовани ван Бронкхорст. В четвъртък той обяви, че в края на сезона ще напусне клуба. Ван Бронкхорст застана начело преди четири години. През 2017-а той изведе Фейенорд до първа титла след 18 години пауза.

Головото шоу започна с попадение на тима от Амстердам. Ласе Шьоне отри резултата от пряк свободен удар, но последва пълен обрат за домакините. Тоорнстра и Берхюинс вкараха за 2:1. Хаким Зиех възстанови равенството, това бе последното добро нещо за гостите.

Фейенорд - Аякс
Двама от голмайсторите – Тоорнстра преследва Зиех
Ван Перси блести в атака за Фейенорд

Робин ван Перси, който имаше участие и в първите два гола, отбеляза за 3:2 на полувремето. Пак той вкара за 4:2 в 56-а минута. Така Ван Перси вече има 10 гола през сезона, който ще е последен в кариерата му. А после Вилхена и Аюб докараха резултата до смазващото 6:2. Така Аякс допусна поне четири гола в два последователни мача за първи път от 1959-а. Фейенорд пък вкара шест на големия си съперник за първи път от 1964-а. Тогава през ноември колосът от Ротердам печели с историческото 9:4.

ПСВ вече има пет точки аванс на върха

Загубата за Аякс е притеснителна не само заради резултата, а и защото тимът се отдалечава от върха в класирането. Там ПСВ Айндховен има пет точки аванс – 52 срещу 47. Фейенорд остава трети с 39 точки. Ротердамци обаче спечелиха и срещу ПСВ – с 2:1 като домакин.