Фенербахче - Зенит

Фенербахче взе гол аванс от Зенит в Лига Европа

Фенербахче спечели с 1:0 домакинството си на Зенит Санкт Петербург в първи мач от 1/16-финалите в Лига Европа. Турският тим е в криза и е 14-и в местната Суперлига. Това обаче не му попречи да победи лидера в Русия.

Единственият гол падна в 21-ата минута. Тогава се разписа Ислам Слимани, който засече центриране от корнер.

Вратарят на Фенербахче спаси дузпа

Малко преди почивката Мехмет Топал допусна грешка и повали Себастиан Дриуси в наказателното поле. Роберт Мак обаче изпусна отсъдената дузпа в полза на Зенит. Вратарят Харун Текин изби, след това топката се отби в напречната греда и се върна в ръцете му.

През втората част не се случи нищо интересно и Фенербахче ще пътува за Санкт Петербург с гол аванс. Реваншът е на 21 февруари от 19:55 ч. българско време.