Фейенорд взе дербито с ПСВ с 2:1 – ВИДЕО

Фейенорд сложи край на серията на ПСВ от 13 поредни победи в първенството на Холандия. Грандът от Ротердам спечели дербито с 2:1. Този резултат дойде в деня, в който приключи и победната серия на ПСЖ във Франция.

Фейенорд доминира през първото полувреме

Домакините доминираха преди почивката и заслужено поведоха. Николай Йоргенсен изведе Фейенорд напред в резултата с хубав удар извън наказателното поле. Малко по-късно Сам Ларсон добави второ попадение също със шут от далечна дистанция.

ПСВ изпуска да изравни след почивката

След паузата гостите натиснаха и двайсетина минути преди края се върнаха в мача. Автор на гола за 1:2 бе Стивън Берхвайн, който демонстрира забележителна скорост, за да се измъкне от защитниците. После тийнейджърът Дониел Мален изпусна две отлични възможности да изравни. Така треньорът Марк ван Бомел записа първата си загуба в Ередивизие. Той пое ПСВ през лятото, но във всички други турнири нещата не се получават. Отборът загуби Суперкупата на Холандия, отпадна от турнира за купата и Шампионската лига.

Фейенорд - ПСВ
В ПСВ не са доволни от някои случки на „Де Кайп“

Въпреки забележителното си начало тимът от Айндовен има само две точки аванс пред Аякс. Колосът от Амстердам разби с 5:1 Ден Хаах в неделя. Фейенорд е трети в класирането с 10 точки зад ПСВ.