Федерер

Федерер взе 101-ата титла в кариерата си

Роджър Федерер спечели тенис турнира в Маями от категория Мастърс 1000. Швейцарецът се справи без особени проблеми с Джон Иснър, в отделните части 6:1, 6:4. Това е 101-ва титла в кариерата му и четвърта от Маями. Така Федерер се доближи до рекордьора за всички времена при мъжете Джими Конърс. Конърс има 108 титли.

37-годишният победител проби Иснър в първия гейм и спечели първия сет за 24 минути. Мачът – за 63 минути. След сблъсъка американецът заяви, че изпитва болки в стъпалото и подозира, че може да има сериозна контузия. Той видимо накуцваше във втория сет. Швейцарецът спечели 32 точки от 35 възможни на сервиса си.

Федерер: Играх тук за първи път през 1999-а

„Това бе изключителна седмица за мен“, заяви шампионът. „Просто съм щастлив. Невероятно е. Играх тук за първи път през 1999-а и ето ме сега – 20 години по-късно с титлата. Това означава много“, добави той.

Титлата в Маями е 28-а за него от Мастърс турнири.