Роджър Федерер
Снимка: beIN Sports

Федерер се завърна с победа след година отсъствие

Роджър Федерер направо успешно завръщане на корта след повече от година отсъствие. Той победи британеца Дан Еванс със 7-6(8), 3-6, 7-5. Мачът беше от втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в Доха.

Последният мач на Федерер беше на полуфиналите на Аустрелиън Оупън 2020. Преди началото на днешния двубой той имаше нужда от припомняне на правилата от страна на съдията на стола Мохамед Лаяни и го попита колко секунди е часовникът между сервисите. Малко след това швейцарецът забрави и нововъведението тенисистите сами да носят кърпата си.

Иначе на корта съперниците направиха изключително равностоен мач. В първия сет нямаше пробиви, но Федерер успя да се наложи в оспорван тайбрек с 10-8. Във втората част Еванс реализира единствения пробив и стигна до 6-3. В третия сет и двамата взимаха сервис геймовете си, преди Федерер да реализира първия си пробив в мача, с който затвори двубоя след два часа и 24 минути игра.

На четвъртфиналите носителят на 20 титли от Големия шлем ще се изправи срещу Николоз Басилашвили. Грузинецът по-рано днес победи тунизиеца Малек Джазири в два сета.

Не знам дали има болка. Уморен съм и не мога да кажа дали е мускул или коляното. Важно е как ще се чувствам утре, вдругиден и следващите шест месеца. Щастлив съм, че се завърнаг. Забавно е“, заяви Федерер.