Роджър Федерер
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Федерер се скара със съдията и би, Ноле също спечели – ВИДЕО

Роджър Федерер и Новак Джокович се класираха за третия кръг на Ролан Гарос. Двамата са в една част на схемата и могат да играят на четвъртфинал.

Федерер постигна успех над Марин Чилич – 6-2, 2-6, 7-6 (4), 6-2, като мачът продължи два часа и половина. Швейцарецът записа 10-а победа в 11 мача срещу хърватина. Той реализира 16 аса, беше стабилен на сервис с над 60% вкарано първо подаване и впечатли с 47 уинъра. Чилич пък направи 44 непредизвикани грешки. Швейцарецът имаше проблеми единствено във втория сет. Тогава той се скара и със съдията на стола. Той го предупреди, че се бави твърде много между точките и 39-годишният ветеран избухна. „Леко съм изненадан от високото ниво, на което играх, защото напоследък ми се случва често. Имах и слаби моменти, но в тайбрека сервирах доста добре. Доволен съм“, каза Федерер. В следващия кръг той ще играе с Доминик Кьопфер, който отстрани 30-ия в схемата Тейлър Фриц.

Джокович се справи лесно с Куевас

Новак Джокович имаше по-малко проблеми срещу Пабло Куевас и спечели в три сета – 6-3, 6-2, 6-4. Световният №1 се справи с уругваеца за два часа в първия мач между двамата. Куевас проби за 2-1 в първия сет, но Ноле взе 10 от следващите 12 гейма.

В един момент от срещата Джокович беше освиркан от малка част от публиката. Причината беше, че сърбинът обвини един от зрителите, че му пречи нарочно. Това стана в третия сет, когато световният номер едно спаси четири точки за пробив. После Джокович се справи успешно и спечели с ас от първия си мачбол.