Федерер

Федерер продължава в Дубай, Нишикори отпадна

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира в Дубай. Той победи Фернандо Вердаско с 6-3, 3-6, 6-3 в мач от втория кръг.

Швейцарецът, който преследва титла номер 100 в кариерата си, имаше нужда от три сета, за да сломи Филип Колшрайбер в първия кръг. Днес той отново имаше затруднения, макар и не в първия сет. В него Федерер сервира солидно и загуби само пет точки на собствен сервис. И един пробив му бе достатъчен, за да излезе напред в резултата.

Във втората част ролите се размениха. Вердаско бе почти безгрешен при своите подавания, постигна пробив и вкара мача в трети сет. В него отново един пробив бе достатъчен, за да раздели двамата. Той бе постигнат от Федерер и затвори мача след час и 34 минути игра. На четвъртфиналите швейцарецът ще срещне унгареца Мартон Фучович.

Водачът Кей Нишикори изненадващо отпадна

По-рано днес водачът в схемата Кей Нишикори изненадващо отпадна още във втория кръг. Той загуби от поляка Хуберт Хуркач с 5-7, 7-5, 2-6. 22-годишният Хуркач имаше само една победа на ниво АТР от началото на годината. Това обаче бе втори пореден успех за него. По този начин 77-ят света записа първа победа над тенисист от Топ 10 и достигна до първия си четвъртфинал в турнир от АТР. За място на полуфиналите той ще спори с петия поставен Стефанос Циципас. Гъркът разби квалификанта от Беларус Егор Герасимов с 6-3, 6-1.

Монфис продължава да блести

Французинът Гаел Монфис продължи със силните си игри в последните седмици. За място на четвъртфиналите той се справи с Маркос Багдатис с 6-3, 6-2. В края на миналата седмица 32-годишният Монфис триумфира с титлата в Ротердам, а вчера отстрани третия поставен в Дубай Марин Чилич. За място на полуфиналите той ще спори с квалификанта от Литва Рикардас Беранкис.

За четвъртфиналите се класира и Николоз Басилашвили след победа над Роберто Баутиста Агут с 6-7(2), 6-4, 6-3. Басилашвили отстрани втори пореден труден противник – в първия кръг той надви четвъртия поставен Карен Хачанов. За грузинеца предстои двубой с Борна Чорич или Томаш Бердих.