Федерер

Федерер е на полуфинал в Париж след 7 години пауза

Роджър Федерер победи Стан Вавринка с 3-1 сета във фантастичен четвъртфинален двубой от Ролан Гарос 2019. Ветеранът спечели с 7-6(4), 4-6, 7-6(5) и 6-4 за 3 часа и 35 минути. Двамата швейцарци напълно оправдаха очакванията и сътвориха истински спектакъл.

По този начин Федерер се класира за първия си полуфинал в Париж от 2012 г. насам. Преди четири години пък той отново игра с Вавринка на четвъртфинал, но тогава загуби.

Първият сет не предложи пробиви, но Федерер пропусна няколко точки за пробив. Той обаче го спечели след оспорван тайбрек. Във втората част Вавринка проби рано, но не успя да затвърди предимството си и на свой ред беше пробит. Все пак 34-годишният Стан осъществи нов пробив и спечели частта с 6-4.

Третият сет беше може би най-оспорваният и най-важният в мача. Той отново бе решен след тайбрек и отново отиде на сметката на Маестрото. В тайбрека той дръпна рано и успя да запази преднината си до края.

Двубоят беше прекъснат в четвъртия сет при резултат 3-3 заради очаквания за буря и бе подновен час по-късно. 37-годишният ветеран проби в края на сета. После той сервираше за мача и успя да измъкне много труден гейм, за да трумфира.

Надал чака Федерер

Следващият съперник на швейцареца е Краля на клея Рафаел Надал. Испенцът се класира за 12-ти път на полуфинал на Ролан Гарос, след като надигра с 3-0 сета Кей Нишикори. Рафа се разправи с японеца за 1 час и 51 минути игра. Защитаващият титлата си испанец спечели отделните части с 6-1, 6-1 и 6-3.

Така Надал записа нов бърз успех в надпреварата. Досега той има само един загубен сет – срещу Давид Гофен в третия кръг.