Федерер отнесе Медведев за час и е на четвъртфинал

Федерер

Роджър Федерер продължава похода си към четвърта титла в Маями, след като преодоля четвъртия кръг. Той победи Данийл Медведев с 6:4, 6:2 за само 61 минути игра.

Двубоят помежду им трябваше да се изиграе във вторник, но бе отложен заради дъжд над Маями. Победата е трета за Федерер над руснака в третия мач помежду им.

На централния корт швейцарецът не срещна никакви проблеми и демонстрира високо ниво през целия двубой. Той реализира пет аса и не допусна нито една двойна грешка. Маестрото все пак даде три точки за пробив, но защити всяка една от тях.

Федерер пречупи Медведев в маратонския последен гейм на първия сет

В първия сет резултатът се задържа равен до 4:4, но след това Федерер реализира пробив, за да поведе. След това Маестрото затвърди пробива в маратонски гейм. В него Медведев стигна и до трите си точки за пробив. Но нервите на швейцареца издържаха.

Това пречупи руснака, който беше пробит още в първия гейм от втората част. После при 4:2 в полза на съперника Медведев загуби подаването си от 15:40. Швейцарецът после с лекота взе сервис гейма си за 6:2.