Роджър Федерер

Федерер започна с чиста победа в Шанхай

Роджър Федерер се класира за осминафиналите на турнира от сериите Мастърс в Шанхай. Това стана факт след победа над испанеца Алберт Рамос-Виньолас с 6-2, 7-6(5).

Швейцарецът доминираше осезаемо в първия сет. От резултат 2-1 в полза на Рамос-Виньолас той взе пет поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втората част и двамата тенисисти бяха много солидни на сервис. Нито един от тях нямаше възможност за пробив и се стигна до тайбрек. В него испанецът имаше преднина от 4-1. Федерер обаче успя да спечели шест от следващите седем точки. Така той стигна до крайния успех след час и 24 минути игра.

Световният номер 3 бе безупречен на своите подавания през целия мач, като вкара 80 процента първи сервис. Двукратният шампион в Шанхай загуби само осем от 54 точки във всичките си сервис геймове. Той не даде и нито една възможност за пробив на съперника си, който го победи именно в Шанхай преди четири години.

Следващият съперник на Федерер ще е белгиецът Давид Гофен или Михаил Кукушкин от Казахстан.