Федерер стигна 15-и полуфинал на Мастърса

Федерер

Роджър Федерер победи 6-4, 6-3 Кевин Андерсън и се класира за полуфиналната фаза на Мастърса в Лондон. 37-годишният швейцарец ще играе за 15-и път в своята кариера на полуфинал в престижната надпревара. А с успеха над Андерсън той си гарантира и първото място в групата.

Федерер изигра най-добрия си мач от началото на турнира. Световният № 2 реализира четири от шестте точки за пробив, които имаше в мача. В същото време той отрази три от четирите възможности, които се откриха пред Андерсън. Двамата си взеха подаванията до 3:2 в първия сет. Последваха три поредни пробива. И след здрава битка, продължила 77 минути, Федерер успя да спечели откриващата част с 6-4.

Федерер взе по-лесно втория сет

Във втория сет отново швейцарецът бе по-добрият на корта и закономерно стигна полуфинала. Той загуби само четири от разиграните 20 точки в сервис геймовете си и не даде нито една възможност за пробив на Андерсън.

Загубата не се оказа фатална за Андерсън, който при дебютното си участие на финали на АТП започна с два успеха над Доминик Тийм и Кей Нишикори. Той също се класира за полуфиналите като втори в групата. Днес и Андерсън, и Федерер ще научат своите съперници на полуфиналите. Нишикори и Доминик Тийм отпадат от надпреварата.