Барселона - Валенсия, Ансу Фати

Фати постави рекорд при 5:2 за Барса – ВИДЕО

16-годишното крило на Барселона Ансу Фати постави рекорд на Ла Лига. Той стана най-младият автор на гол и асистенция в един мач от испанското първенство. В двубоя срещу Валенсия юношата откри резултата във втората минута и подаде за гола на Френки де Йонг в седмата. Това бе и първият му мач като титуляр за каталунците.

Фати е вторият най-млад играч в историята на испанския гранд и най-младият голмайстор на клуба Ла Лига.

„Да бъдеш играч на Барселона не е лесно. Фати бе постоянно концентриран и се изяви добре в мача с Валенсия. Не е съвсем нормално да вкараш гол с почти първото си докосване, с второто да дадеш голов пас, а с третото почти да се отличиш още веднъж“, коментира треньорът Ернесто Валверде.

Атлетико Мадрид падна в Сан Себастиан

По-рано през деня лидерът в класирането Атлетико Мадрид загуби с 0:2 от Реал Сосиедад. Това бе първи домакински мач за баските на новия им стадион. Мартин Одегорд вкара за 1:0 в 58-ата минута. Само 2 по-късно Начо Монреал вкара за 2:0 в дебюта си. Ян Облак пък получи контузия при сблъсъка с Монреал и бе сменен.

Атлетико загуби първи точки през сезона, но остава лидер с 9 точки. Реал Мадрид и Атлетик Билбао имат по 8, Барселона – 7.