Юнайтед

Фантастичен Юнайтед смаза шампионите от Лестър

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа над шампиона Лестър. В мач от шести кръг на Висшата лига „червените дяволи“ се наложиха над „лисиците“ с 4:1. И четирите гола във вратата на Лестър паднаха през първото полувреме, а любопитна подробност е, че три от тях бяха вкарани след изпълнение на корнер. След наубедителното си представяне в последно време една от звездите на Манчестър – Уейн Рууни, беше оставен на резервната скамейка.

Юнайтед отказа съперника още през първото полувреме

„Червените дяволи“ излязоха напред в резултата в 22-ата мин., след като Крис Смолинг засече с глава центриране от корнер на Дейли Блинд.

Manchester United vs Leicester City

След попадението Юнайтед започна все по-често да поглежда към вратата на „лисиците“ и това даде резултат. В края на полувремето само в рамките на 5 мин. футболистите на Жозе Моуриньо съвсем отказаха съперника с 3 бързи гола. В прегръдките на съотборниците си се оказаха Хуан Мата, Маркъс Рашфорд и Пол Погба.

Шампионите подобриха играта си след почивката и в 59-ата мин. Демарай Грей намали с изключителен гол дошъл след удар от над 25 метра.

С успеха Юнайтед събра актив от 12 т. и заема трета позиция в класирането. Лестър е със 7 т. на 12 позиция.