Фантастичен обрат за Арсенал на „Гудисън“ (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал разгроми с 5:2 като гост Евертън в предпоследния двубой от 9-ия кръг на Висшата лига. „Артилериситите“ стигнаха до пълен обрат на „Гудисън Парк“, след като изоставаха в резултата, но попадения на Монреал, Йозил, Лаказет, Рамзи и Санчес донесоха петата победа за играчите на Арсен Венгер в първенството.

В 12-та минута след груба грешка на Гранит Джака топката попадна в Рууни, който с прецизен удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Петер Чех.

„Артилеристите“ съумяха да възстановят равенството в мача малко преди края на първото полувреме. Главният виновен за попадението на Евертън Гранит Джака отправи топовен изстрел от близо 30 метра, който бе избит от Джордан Пикфгорд. Топката обаче попадна на крака на Начо Монреал, който с мощен удар прониза вратата на домакините, с което изравни за 1:1.

След подновяването на играта възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха до пълен обрат в сблъсъка на „Гудисън Парк“. Това стана факт, след като в 53-та минута Алексис Санчес центрира перфектно към оставения напълно непокрит Месут Йозил. Впоследствие германският национал бе безпогрешен и хладнокръвно реализира с глава за 2:1.

В 68-та минута Идриса Гей остави „карамелите“ с човек по-малко, след като извърши груб фаул срещу Гранит Дажака, за който закономерно получи втори жълт картон.

„Топчиите“ мигновено се възползваха от численото си превъзходство на терена и реализира ново попадение, с което тотално убиха интригата в срещата. Това стана факт в 74-та минута, когато отново Месут Йозил бе в ролята на асистент, центрирайки перфектно към Александър Лаказет. Французинът от своя страна бе безпогрешен и с прецизен удар направи резултата 3:1.

В 90-та минута Аарън Рамзи реализира за 4:1, но минута след това грешка на Чех позволи на Омар Ниясе да намали за 2:4. В последните секунди на продължението точка на спора сложи Алексис Санчес, с което оформи крайното 5:2 в полза на артилеристите. Така Арсенал се изкачи до петата позиция в класирането с актив от 16 пункта, докато възпитаниците на Ронал Куман се сринаха в зоната на изпадащите и заемат 18-то място с 8 пункта.