Фантастичен гол на Пасторе в 3:3 между Рома и Аталанта – ВИДЕО

Рома и Аталанта украсиха втория кръг в Серия А с великолепно голово шоу, завършило 3:3. Вълците поведоха на „Олимпико“, но после трябваше да наваксват два гола пасив.

Рома - Аталанта
Пасторе и Джеко празнуват гола на аржентинеца
Фантастичен гол с пета на Пасторе

Бергамаските играха с доста резерви заради предстоящия си мач в Лига Европа, но доминираха през първото полувреме. Гостите се оттеглиха на почивката с аванс от 3:1, макар че Пасторе откри още във втората минута. Аржентинецът се разписа по фантастичен начин с пета, като засече центриране на Юндер. Така той се разписа в Серия А за първи път от 2675 дни – от 1 май 2011-а, когато вкара в за Палермо срещу Парма.

Емилиано Ригоне бележи за 1:2
Три бързи гола за Аталанта

Кастанье обаче изравни в 19-а минута, след като беше изведен от Сапата. Три минути по-късно отново Сапата записа асистенция, този път за Ригони за 1:2. В 27-а минута арентинецът уцели гредата, като прелюдия за третия гол. Той падна в 38-а минута след двойно подаване между Ригони и Пашалич.

Отчаяни смени на Ди Франческо

Треньорът на Рома Ди Франческо отговори с две смени на почивката. Клуиверт и Нзонзи се появиха на „Олимпико“ и раздвижиха сериозно нещата в атака. Джеко и Юндер обаче изпуснаха добри положения да намалят пасива. Все пак след час игра Флоренци върна надеждата на вълците – 2:3.

Дуван Сапата създаде огромни проблеми на вълците

Бергамаските на свой ред пропиляха два шанса да вкарат четвърти гол – Ригони не успя да реализира хеттрик, а шут на Сапата бе спасен от Олсен. Осем минути преди края Манолас засече центриране от свободен удар за 3:3. В самия край Клуиверт дори имаше шанс да вкара четвърти гол, но Кастанье блокира удара му.