Евертън - Челси

Евертън сложи край на добрата серия на Челси

Евертън сложи край на серията на Челси от 17 мача без загуба, след като надви столичани с 1:0. Голът вкара Гилфи Сигурдсон от дузпа в 22-ата минута. На „Гудисън Парк“ имаше и 2000 зрители – за първи път през сезона. Дузпата беше отсъдена за нарушение на Менди срещу Калвърт-Люин.

Успехът беше едва втори за домакините в последните седем срещи. При това дойде без контузените Хамес, Коулман и Дин. Всъщност защитата на мърсисайдци беше изцяло от централни бранители.

Челси имаше няколко добри положения, за да изравни. Пикфорд обаче спаси всичко, което можеше. Когато и вратарят не успя, гредата помогна на карамелите. Това се случи в 81-ата минута след шута на Мейсън Маунт. Тимът на Карло Анчелоти също имаше шансове – два удара на Ричарлисон обаче бяха спасени, а Мина пропусна на два пъти от изгодни позиции.

С трите точки Евертън събра 20 и се изкачи на седмо място в класирането. Челси остава трети с 22 точки.