Юнайтед - Евертън
Снимка: twitter.com/everton

Евертън спря Юнайтед, Челси излезе първи

Евертън си тръгна с точка от „Олд Трафорд“, след като направи 1:1 с Манчестър Юнайтед. Преди седмица червените дяволи паднаха като домакин от Астън Вила с 0:1. Така те имат вече девет поредни мача с допуснат гол на свой терен. Това не се е случвало от 50 години насам.

Оле Гунар Солскяер излезе без Кристиано Роналдо и Пол Погба, които останаха резерви. Мениджърът заяви, че е искал да „освежи“ отбора. Юнайтед обаче не игра добре и поведе със сериозна доза късмет. Разписа се Марсиал, възползвал се от добър пас на Бруно Фернандеш.

Евертън изравни напълно заслужено в 65-ата минута след бърза контраатака. Фернандеш изпълни лошо корнер, Грей се измъкна от Фред, проби и подаде на Дукуре, който изведе Андрос Таунзенд за 1:1. Таунзенд вече има пет гола в девет мача за карамелите.

Евертън стигна до втори гол чрез Йери Мина в края, но попадението беше отменено от ВАР. С точката двата тима събраха по 14, колкото има и Ливърпул.

Челси излезе първи с 3:1 над Саутхемптън

Челси победи с 3:1 Саутхемптън и излезе първи в класирането с 16 точки. Сините от Лондон обаче измъкнаха успеха в голове в самия край на двубоя. Така те сложиха край на серията си от две поредни загуби.

Лондончани поведоха още в деветата минута след попадение на Чалоба. После Лукаку вкара за 2:0, но голът беше отменен заради засада. В края на първата част още един гол за тима на Томас Тухел беше анулиран. Този път вкара Вернер, но ВАР видя нарушение на Аспиликуета по-рано. Тухел протестира бурно и получи жълт картон.

След почивката южняците изравниха от дузпа, реализирана от Уорд-Праус. Четвърт час преди края обаче Уорд-Праус беше изгонен за опасно влизане срещу Жоржиньо. Челси натисна и в 84-ата минута Вернер вкара за 2:1. Пет минути по-късно сините сложиха точка на спора. Лукаку удари, при добавката Аспиликуета пак уцели гредата, но Чилуел прати топката зад голлинията.

Така светците остават без победа след седем кръга.