Евертън
Снимка: twitter.com/everton

Евертън се спаси след обрат от 0:2 до 3:2

Евертън запази мястото си във Висшата лига на Англия, след като победи Кристъл Палас. Сините изоставаха с 0:2 на почивката, но спечелиха с 3:2. Това доведе до луди сцени на радост на „Гудисън Парк“. Карамелите събраха 39 точки и са недостижими за Лийдс и Бърнли, които имат по 35. До края остава един кръг, като Бърнли има голова разлика -18, а Лийдс е с -35. Уотфорд и Норич вече изпаднаха. Евертън има 68 поредни години в елита на Англия.

Палас игра по-добре през първото полувреме и наказа две грешки, за да поведе с 2:0. Разписаха се Матета в 21-ата и Аю в 36-ата минути.

Сините обаче играха по-смело след почивката и обърнаха развоя на мача. Майкъл Кейн намали малко след почивката, за да върне надеждата в тима на Франк Лампард. 15 минути преди края Ричарлисон не уцели топката, но с много късмет я прати във вратата за 2:2. Пет минути преди края Доминик Калвърт-Люин хвърли домакините в екстаз, като вкара за 3:2. Той се разписа във втори пореден мач, като преди това не беше вкарвал от август.

След края на мача хиляди нахлуха на терена. Така Евертън си спести нервите от битката за оцеляване в последния кръг. Макар че сините се справиха успешно през 1994 и 1998 г,