Евертън - Уест Бромич, Калвърт-Люин

Евертън се изкачи на върха след хеттрик на Калвърт-Люин

Евертън надви Уест Бромич с 5:2 в първа среща от втория кръг в английската Висша лига. Това беше втора загуба за УБА от началото на сезона и втори успех за карамелите. С него те се изкачиха на върха в класирането.

Двубоят на “Гудисън Парк” стартира с пропуск на Доминик Калвърт-Люин, който не уцели вратата от близка дистанция. Новакът откри малко по-късно чрез Грейди Диангана. Той пробяга необезпокоявано над 50 метра и вкара с премерен удар с левия крак. Последва греда на Джейк Ливърмор, преди Евертън да отвърне чрез Калвърт-Люин, който реализира с пета. Попадението първоначално бе отменено заради засада. ВАР обаче показа, че голът е редовен.

В края на полувремето Хамес Родригес вкара дебютния си гол със синята фланелка. Малко след това колумбиецът изкара директен червен картон на Киърън Гибс, който го удари без топка. Мениджърът на Уест Бромич Славен Билич поиска бурно обяснение от Дийн за решението му и това доведе до червен картон и за него.

Първи хеттрик на Калвърт-Люин за Евертън

Гостите обаче изравниха в самото начало на втората част – 2:2. Тогава Матеус Перейра вкара след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Защитата на УБА продължи обаче с грешките и Майкъл Кийн върна аванса на домакините след добавка от близо. После Калвърт-Люин вкара на два пъти и регистрира първи хеттрик в кариерата си. Той вече има и четири гола през сезона, след като донесе и успеха при визитата на Тотнъм.