Евертън
Снимка: twitter.com/Everton

Евертън увеличи проблемите на Манчестър Юнайтед

Евертън успя да победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в първия мач от 32-ия кръг във Висшата лига. Сините спечелиха с гол на Антъни Гордън в 27-ата минута. Той се разписа за втори път в последните три седмици. Предишният беше при 3:0 над Лийдс.

Успехът е ключов за карамелите в битката за оцеляване. Победата е трета за тима с Франк Лампард начело. Евертън остава 17-и в класирането с 28 точки – четири повече от 18-я Бърнли. Бърнли обаче е с мач по-малко.

Манчестър Юнайтед остава седми с 51 точки. Четвъртият Тотнъм има 54 точки и мач по-малко. Петият Арсенал също е с 54 точки и два мача по-малко.

Иначе Юнайтед силно през първата част, но не успя да преодолее Джордан Пикфорд. Вратарят спаси два опасни удара на Рашфорд в началото. За сметка на това голът на Гордън падна след силен рикошет в крака на Магуайър. В края Кристиано Роналдо можеше да изравни, но Пикфорд пак се намеси.