Евертън - Ливърпул

Евертън свали Ливърпул от върха с 0:0

Евертън свали Ливърпул от върха във Висшата лига след като измъкна 0:0 в дербито на Мърисайд. Така червените останаха със 70 точки, шампионът Манчестър Сити има 71. Сити излезе начело за първи път от 7 декември насам в ситуация, в която и двама тима са изиграли равен брой мачове.

Герой за карамелите бе антигероят от първия мач Джордн Пикфорд. Тогава вратарят допусна гол в 96-ата минута. Сега обаче вратарят извади няколко положения, най-опасното, от които беше на Салах. Египтянинът имаше още един добър шанс. Като цяло обаче тимът на Юрген Клоп не изглеждаше много опасен.

Голове на любимците на Сари за победа на Челси

Челси записа втора поредна победа, като се наложи над закъсалия Фулъм с 2:1 на „Крейвън Котидж“. Домакините, които по-рано тази седмица се разделиха с Клаудио Раниери, играха с много желание, но това не бе достатъчно.

Фулъм - Челси
Райън Бабел спира Вилиан

Гонсало Игуаин изведе сините напред в 20-ата минута, възползвайки се от асистенция на Аспиликуета. Седем минути по-късно Калъм Чембърс бе оставен непокрит след корне и възстанови равенството. Само три минути по-късно Еден Азар подаде на Жоржиньо, който с прецизен изстрел извън границите на наказателното поле отбеляза втори гол за Челси.

В края на двубоя Фулъм можеше да изравни отново, но Кепа спаси опасен удар с глава на Митрович. Челси остава шести с точка по-малко от петия Арсенал. Фулъм е на предпоследната 19-а позиция.

Лестър загуби от Уотфорд в дебюта на Роджърс

Лестър загуби първия си мач под ръководстото на Брендън Роджърс. Лисиците паднаха с 1:2 във визитата си на Уотфорд.

Автор на първия гол стана капитанът на стършелите Трой Дийни още в петата минута. Джейми Варди възстанови равенството четвърт час преди края. Но в 92-ата минута влезлият като резерва Андре Грей донесе победата на Уотфорд. В следващия кръг Роджърс ще опита да спечели първи точки за новия си отбор в домакинство срещу Фулъм. Уотфорд ще спори с лидера Манчестър Сити на „Етихад“.