Ричарлисон, Евертън
Снимка: twitter.com/everton

Евертън би Челси, Тотнъм надви Лестър

Евертън взе ключова победа в битката си за оцеляване. Карамелите надвиха Челси с 1:0 и се доближиха на две точки от Бърнли и Лийдс. Те имат по 34 точки, сините са с 32, но и мач по-малко.

Голът на „Гудисън Парк“ вкара Ричарлисон в началото на второто полувреме. Той отпразнува със синя факла, която хвърли в публиката. Попадението е девето за бразилеца този сезон.

Огромна заслуга за успеха на Евертън имаше и вратарят Джордан Пикфорд. Той се отчете със серия забележителни спасявания. Първото беше след удар на Аспиликуета, като преди това шутът на Маунт се отби последователно от двете странични греди. След това Пикфорд смели се хвърли да спасява удар на Рюдигер, който го центрира в лицето. Евертън беше постоянно под натист и завърши с едва 22% владеене на топката.

В същото време Тотнъм се доближи на пет точки от Челси, след като победи Лестър с 3:1. Хари Кейн откри в средата на първото полувреме, а после Хюн-Мин Сон се разписа на два пъти. Кореецът асистира и за първия гол. Сон има вече 19 попадения през сезона във Висшата лига. Повече от него е вкарал само Мохамед Салах – 22.