Евертън - Ливърпул

Евертън и ВАР спряха Ливърпул в дербито

Евертън на два пъти навакса гол пасив, за да измъкне 2:2 от Ливърпул в дербито на Мърсисайд. Сините остават на върха на класирането с три точки повече от шампиона. Червените обаче прекъснаха серията им от победи – седем поредни във всички турнири.

Садио Мане изведе Ливърпул напред още в третата минута. После много опасно влизане на Пикфорд в краката на Ван Дайк се размина без последствия за вратаря, защото беше отсъдена засада. ВАР не разгледа намесата на Пикфорд, а защитникът на червените получи травма и беше сменен.

Десет минути по-късно Евертън изравни чрез Майкъл Кийн. Той вкара от корнер след центриране на игралия отлично Хамес Родригес. После и капитанът на сините Шеймъс Коулман напусна заради травма.

18 минути преди края Салах вкара за 1:2 след грешка на Йери Мина. Това беше гол номер 100 за египтянина за Ливърпул. Пикфорд после спаси тима след след много добър удар на Матип. Девет минути преди края Евертън отново изравни. Голът за тима на Карло Анчелоти вкара Доминик Калвърт-Люин. Това е десето попадение за него във всички турнири от началото на сезона. Той стана и едва четвъртият футболист във Висшата лига, разписал се във всички пет кръга от старта.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Първо Ричарлисон беше изгонен за опасно влизане в краката на Тиаго. А в добавеното време топката пак се озова зад Пикфорд. Голът на Хендерсън обаче беше отменен от ВАР заради засада на Мане.