Палас - Евертън

Евертън взе трета поредна победа

Евертън взе трета поредна победа от началото на сезона във Висшата лига. Тимът на Карло Анчелоти спечели с 2:1 визитата си на Кристъл Палас. Така сините се изкачиха на върха в класирането в Англия.

Евертън откри още в 10-ата минута чрез Доминик Калвърт-Люин. Това беше негов пети гол до момента. Калвърт-Люин се възползва от хубава комбинация между Хамес Родригес и Коулман. Коюате изравни след удар с глава в средата на полувремето. В края му обаче реферът отсъди спорна дузпа за карамелите за игра с ръка на Уорд. Наказателният удар беше реализиран от Ричарлисон за 1:2.

След почивката Евертън имаше още няколко положения да вкара още голове. Калвърт-Люин пропусна отблизо след пас на Хамес, а после удар на колумбиеца беше спрян от Сако.

Палас натисна в последните минути, но не затрудни сериозно Пикфорд.