Арсенал - Евертън
Снимка; ЕРА/БГНЕС

Евертън излъга Арсенал и погледна към Топ 4

Евертън надви Арсенал като гост с 1:0 в първия двубой от 33-ия кръг на Висшата лига. Така сините събраха 52 точки и се изкачиха на осмо място. Те обаче са само с три по-малко от четвъртия Челси, който днес гостува на петия Уест Хем. Арсенал остава девети и явно гледа към полуфиналите в Лига Европа.

Преди мача над 1000 фена на артилеристите протестираха срещу собствениците Стан и Джош Крьонке. Причина за негодуванието е включването на клуба сред основателите на новата Суперлига.

Арсенал, протест

На „Емиратс“ двата тима изиграха равностоен мач, като разликата дойде в 76-та минута, когато при една от атаките си карамелите стигнаха до победното попадение след автогол на Бернд Лено. Преди това тимът на Карло Анчелоти нацели и гредата чрез Гилфи Сигурдсон. Арсенал получи дузпа през второто полувреме. Тя обаче беше отменена след намеса на ВАР заради засада на Пепе.

Победата е първа за Евертън от шеста мача насам. И първа във визита на Арсенал в лигата от 1996-а.