ЦСКА-София

Евандро бележи за домакински успех на ЦСКА-София

ЦСКА-София спечели с 1:0 срещу Ботев Враца. Успехът е първи за армейците у дома през сезона в efbet Лига. До момента те имаха равенство срещу Етър (2:2) и загуба от Черно море (1:3). Единственият гол вкара Евандро.

Противно на очакванията по-добрите ситуации през първата част бяха за гостите. Още в осмата минута те вкараха за 0:1 чрез Даниел Генов. Неговият гол обаче бе отменен заради засада. В заключителните секунди на първата част той бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна.

ЦСКА-София опитваше да затрудни врачани със статични положения. Гостите обаче защитаваха добре.

Пети гол за Евандро през сезона

Треньорът на домакините Люпко Петрович извърши две промени на почивката – той пусна Али Соу и Тиаго. Червените заиграха по-добре и започнаха да атакуват по-опасно. Голът падна в 71-та минута. Петър Занев центрира на главата на непокрития Евандро и бразилецът отбеляза третия си гол в efbet Лига. Това е и пето попадение за него началото на сезона.

В 85-та минута Ботев Враца остана с 10 души. Втори жълт картон и респективно червен получи Филип Ждерич.

С успеха ЦСКА-София се изкачи на шесто място с актив от 7 точки.