Етър - Лудогорец
снимка: ludogorets.com

Етър спря Лудогорец, шампионите питат УЕФА за коронавируса

Лудогорец стъпи накриво при гостуването си на Етър. Мачът от 22-я кръг на efbet Лига завърши 1:1. Тимът от Разград доминираше в срещата, но не се възползва от положенията си. Етър пък вкара с единствения си точен удар.

Така зелените не успяха да увеличат аванса си пред Левски, който направи 2:2 с Черно море. Шампионът има 52 точки, сините и Локомотив Пловдив делят втората позиция с по 45. ЦСКА-София е четвърти с 43 точки. Равенството е четвърто в последните пет мача на лидера в класирането.

В началото на второто полувреме двата тима си размениха по един гол за 60 секунди. В 49-ата минута Милчо Ангелов изведе Иван Стоянов, който технично прехвърли Пламен Илиев. Това бе едва девети гол, допуснат от шампиона този сезон. Минута по-късно Лудогорец изравни. След корнер Драгош Григоре стреля с глава, топката се отби от гредата и се върна в Марселиньо, който от воле я вкара за 1:1.

Шампионите питат УЕФА за коронавируса

Лудогорец е отправил запитване към УЕФА и Интер за ситуацията в Италия. Българският тим трябва да гостува в Милано на 27 февруари в реванша в Лига Европа. Бумът на заразени с коронавируса в Ломбардия обаче доведе до отмяна на всички спортни събития в областта. Според зелените над 600 българи искат да гледат реванша на живо. Все още обаче не е ясно дали той ще се играе и при какви условия.