Етър - Левски

Етър успя да се опъне и на Левски

Седмица, след като измъкна точка от ЦСКА-София, Етър не допусна да бъде победен и от Левски. Виолетовите и сините направиха 0:0 във втория кръг на efbet Лига. Столичани могат да съжаляват повече, тъй като изпуснаха няколко добри положения.

Петър Хубчев бе направил само една промяна в сравнение с единайсеторката от победата с 2:0 над Ружомберок в Лига Европа. Здравко Димитров започна като титуляр, а на пейката остана Станислав Костов. Първите две положения бяха обаче пред Паулиньо и Станислав Иванов. Най-чистият шанс за Левски обаче бе в 43-а минута. Тогава Давиде Мариани не успя да овладее на метри от голлинията.

След почивката сините продължиха да натискат. Хубчев пусна в игра Алар, Мазурек и Костов, но и те не успяха да помогнат за вкарването на гол. Алар имаше най-доброто положение след почивката, но не успя да преодолее вратаря на Етър.