Етър - Ботев Враца
Снимка: etarvt.bg

Етър изпусна Ботев Враца в битката за оцеляване

Етър и Ботев Враца завършиха при 0:0 в първия двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. Домакините могат да съжаляват, защото изтърваха куп положения.

Първата възможност бе още в 6-ата минута, когато Миси Мезу стреля, но Костов се намеси и предотврати сигурен гол. Гостите имаха шанс в 19-ата минута, когато силен шут на Христо Златински премина над вратата. Минута Ловре Кнежевич също стреля мина над гредата.

Второто полувреме врачани започнаха по-активно и Зехиров стреля покрай левия стълб на вратата. В 62-ата минута Петър Атанасов пропусна отблизо, а в следващата атака удар на Домовчийски беше уловен от Христо Иванов.

Влизането на Кольо Станев сериозно оживи играта на виолетовите и до края положенията следваха едно след друго. В 71-ата минута след удар на Мачев топката срещна напречната греда и падна на голлинията, последва добавка на Боруков, но защитник изби от голлинията. Още в следващата минута Боруков стреля, но топката отново срещна напречната греда. После Милчо Ангелов отправи хубав удар, спасен от Костов. Натискът на Етър се усили и последва страхотен изстрел на Кольо Станев, който стражът извади в корнер. След центрирането шут на Крачунов пак беше избит от голлинията, този път от Аласан Ндиайе.

Етър се доближи на три точки от намиращия се над опасната зона Ботев Пловдив, който в събота приема Славия. Ботев Враца е 12-и с 19 точка, колкото имат и отборите на Славия и Монтана.

В следващия си мач Етър гостува на Арда. Ботев Враца пък пътува до столицата за визита на Славия.