Етър - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Етър се измъкна от дъното след 3:1 над ЦСКА 1948

Етър се наложи над ЦСКА 1948 с 3:1 в първи двубой от неделната програма на 20-я кръг в елита. Така виолетовите вече не са последни в класирането. Тимът вече има 16 точки и е на 11-о място. С толкова точки са и Ботев Пловдив и Славия. Последен с 15 точки е Ботев Враца.

Етър започна с пропуск още в началните секунди на Симеон Мечев. Малко по-късно домакините бяха наказани след красиво попадение на Денислав Александров. После Ловре Кнежевич направи непростим пропуск от близка дистанция. Тимът от Велико Търново обаче продължи да натиска и стига до заслужен изравнителен гол. Той падна в 18-ата минута, когато Гаетан Мизу изравни след асистенция на Мариян Иванов.

Етър продължи да бъде по-активен и закономерно стигна до обрат след почивката. За 2:1 се разписа отново Мизу в 57-та минута. Пет по-късно Преслав Боруков оформи крайното 3:1.