Етър - Монтана
Снимка: etarvt.bg

Етър изпадна след загуба от Монтана

Етър Велико Търново е първият изпадащ от елита през този сезон. Това стана факт след загуба от Монтана с 1:2 в мач от 31-ия кръг на първенството.

На стадион „Ивайло“ домакините започнаха добре и поведоха в резултата в 20-та минута чрез своя голмайстор Преслав Боруков. Малко преди почивката гостите изравниха след дузпа, реализирана от Янко Ангелов. В добавеното време Николай Минков донесе успеха на Монтана.

По този начин Етър се смъкна до последното място в класирането с 25 точки. Тимът няма как да се измъкне от едно от последните две места, които водят до директно изпадане. Монтана се изкачи до 13-та позиция с 27 точки, само две по-малко от 12-ия Ботев Враца. 12-ото място дава право на бараж за оцеляване срещу третия от Втора лига.

Ботев направи 1:1 със Славия. Белите имат 34 точки и няма как да бъдат застигнати от отборите пеод тях. В последния кръг Монтана е домакин на Ботев.