Етър - Славия

Етър ще играе бараж с Левски за Лига Европа

Етър надигра Славия с 2:0 в мач-реванш от плейофа за място в баража за влизане в Лига Европа. Виолетовите отстъпиха в първия двубой в София с 0:1 и с общ резултат 2:1 продължават напред.

Резултатът бе открит от Яни Пехливанов в 23-та минута. Той стигна до топката след рикошет и от близка дистанция не остави шанс на Георги Петков. В 37-та Даниел Младенов намери с центриране Милчо Ангелов. Той вкара с глава за 2:0.

Етър гостува на „Георги Аспарухов“ във вторник

През второто полувреме гостите не достигнаха до попадение и се простиха с шансовете си. Тимът от Търново гостува на стадион „Георги Аспарухов“ във вторник. Мачът с Левски е от 20:00, а победителят в него ще участва в Лига Европа.

Станаха ясни двойките за плейаутите в Първа лига

Междувремено станаха ясни двойките в плейаутите между Първа и Втора лига. Това са Витоша Бистрица – Монтана и Септември София – Арда Кърджали. Монтана завърши втори във втория ешелон, след като спечели гостуването си на Несебър с 2:1. Арда надви Ботев Гълъбово с 3:2 и остана на точка зад Монтана.

От Втора лига изпадат тимовете на Добруджа и Несебър. Царско село пък влиза директно в Първа лига като шампион на долната дивизия.