Еспаньол - Барселона

Последният Еспаньол спря Барселона – ВИДЕО

Лидерът в Ла Лига Барселона не успя да победи последния в класирането Еспаньол. Двата тима направиха 2:2 в интересно каталунско дерби. Двубоят бе дебют за новия треньор на синьо-белите Абелардо. При това срещу клуба, където той стана известен.

Еспаньол поведе с гол на Давид Лопес в 23-ата минута. Той вкара с глава след свободен удар. Този резултат – 0:1 се запази до почивката.

Обратът на Барселона

Артуро Видал влезе като резерва и раздвижи нещата за Барселона. Луис Суарес възстанови равенството в 50-ата минута, а Видал в 59-ата вкара за 1:2. Той реализира след пас на Луис Суарес. После Меси изведе уругваецът, но той пропусна.

Четвърт час преди края обаче гостите останаха с човек по-малко – Френки де Йонг получи втори жълт картон. Еспаньол се възползва от численото си преимущество и стигна до гол в 88-ата минута. Тогава се разписа резервата Ву Лей. Това бе шесто попадение за него през сезона. Освен това той влезе в историята като първият китаец, вкарал гол на Барселона.

Барса е на върха в класирането с равни точки с Реал Мадрид (40). Еспаньол остава на дъното с 11 точки и все още без домакинска победа.

Атлетико победи Леванте

Атлетико Мадрид победи Леванте с 2:1 на „Уанда Метрополитано“ пред 59 100 зрители. Всичко по-интересно в двубоя се случи в началото.

Анхел Кореа даде преднина на дюшекчиите в 13-ата минута. Само три по-късно обаче Марти Рохер изравни със своя трети гол през сезона. А след още 120 секунди точен за Атлетико бе Фелипе, като този гол се оказа последен в срещата. Тимът от Мадрид записа трета поредна победа в първенството и се изкачи на трето място в класирането с 35 точки.