Лудогорец - Еспаньол

Еспаньол нанесе първа загуба на Лудогорец

Еспаньол победи с 1:0 Лудогорец в третия кръг от мачовете в груповата фаза на Лига Европа. Това бе първа загуба за зелените в турнира през сезона. Поражението сложи край на серията от поредни победи на тима на Станислав Генчев. Както и на безпрецедентната серия от 7 поредни сухи мрежи за орлите.

С успеха испанците се изкачиха на първо място в класирането в група H. Те имат 7 точки, Лудогорец остава втори с 6. Ференцварош е трети с 4, след като победи ЦСКА Москва с 1:0 като гост. Руснаците са последни без спечелена точка.

Само едно положение за Лудогорец през първото полувреме

Единственият гол в Разград бе дело на Виктор Кампусано в началото. Той се разписа след груба грешка в защитата на домакините. Той бе изведен от капитана Хави Лопес, надбяга с лекота Форстър и вкара за 0:1. Това се случи в 13-ата минута. Ранният гол обърка зелените и те не успяха да отговорят чак до края на първото полувреме. Чак в 43-ата минута след корнер Стефан Баджи можеше да изравни. Неговият удар обаче бе избит на голлинията от защитник на гостите.

Еспаньол завърши с човек по-малко

През второто полувреме испанците се дръпнаха назад, но Лудогорец рядко организираше смислени атаки. Чак в 71-ата минута след пробив на Недялков зелените имаха шанс, но защитникът би над вратата. После и Чибота опита удар, но не затрудни вратаря Диего Лопес.

Еспаньол завърши двубоя с човек по-малко. Капитанът на испанците Хави Лопес бе изгонен с втори жълт картон две минути преди края.