Еспаньол - Реал Мадрид
Снимка: twitter.com/realmadriden

Еспаньол нанесе първа загуба на Реал Мадрид

Еспаньол нанесе първа загуба през сезона в Ла Лига на Реал Мадрид. Каталунците надвиха Белия балет с 2:1 като домакин. Така Реал завърши отчайваща седмица. Тя започна с 0:0 с Виляреал и мина през поражение с 1:2 от Шериф в Шампионската лига.

Раул де Томас изведе Еспаньол напред в 17-ата минута след пас на Ембарба. Де Томас е юноша на Реал и е част от клуба между 2004-а и 2019-а.

Час след началото домакините увеличиха аванса си след точно изпълнение на Алейш Видал. Надеждата на Реал върна капитанът Карим Бензема в 71-ата минута. Той има девет попадения и пет асистенции в осем кръга. Кралския клуб обаче не успя да изравни. Бензема имаше още два удара, но те бяха спасени лесно от Диего Лопес. Шанс за гол пропусна и Едер Милитао.

Така Реал остава със 17 точки, колкото има и шампионът Атлетико. Със 17 точки е и третият Реал Сосиедад, направили 1:1 с Хетафе.