Еспаньол обърна Виляреал от 0:2 – ВИДЕО

Виляреал изпусна ценни точки при домакинството си на Еспаньол от 22-ия кръг на Ла Лига. Жълтата подводница допусна късен обрат и стигна само до 2:2, макар че четвърт час преди края водеше с 2:0. Така тимът остана на предпоследното място в класирането.

На „Естадио де ла Керамика“ двубоят се развиваше отлично за домакините. Те поведоха с попадение на Висенте Ибора в 37-та минута. Той се разписа след статично положение, като реализира първия си гол за клуба. В 65-а минута Санти Касорла от дузпа вкара за 2:0.

Виляреал - Еспаньол
Пабло Форналс от Виляреал опитва да спре Марио Ермосо
Два бързи гола за Еспаньол

Каталунците обаче отговориха в рамките само на шест минути. Първо в 75-та Даниеле Бонера си вкара автогол. Само шест минути по-късно Роберто Росалес с великолепен шут от границата на наказателното поле направи 2:2.

По този начин Виляреал остава на четири от зоната на спасението с 19 точки. Еспаньол заема 14-то място в класирането с 25 точки.