Еспаньол - Лудогорец

Еспаньол отнесе деветима от Лудогорец с 6:0 – СНИМКИ

Еспаньол нанесе тежка загуба на Лудогорец в четвъртия мач от груповата фаза на Лига Европа. Испанците отнесоха българския шампион с 6:0. Зелените нямаха удар по посоката на вратата или дори смислен опит за атака.

Разбира се, за това има логично обяснение. Еспаньол е по-силен, което доказа и в Разград. А освен това орлите получиха два червени картона още до 34-ата минута. Първо Рафаел Форстър бе изгонен директно в 12-ата минута. В 34-ата Горалски получи втори жълт и съответно червен картон.

Еспаньол - Лудогорец  Иначе Еспаньол откри още при първата си атака. Гранеро подаде на Оскар Мелендо в наказателното поле и той вкара за 1:0 в четвъртата минута. В 19-ата Луис Лопес реализира за 2:0. Асистенцията пак бе на Гранеро, който центрира от корнер. В тази ситуация и вратарят Пламен Илиев не се намеси особено добре.

Всичко за българския тим свърши с червения картон на Горалски. Той, освен, че бе изгонен, направи и дузпа. От нея Варгас покачи на 3:0. След това испанците имаха още две положения, като Илиев спаси едното, а отбитата от него топка се удари и в гредата.

Още голове за Еспаньол

Хаосът в играта на Лудогорец продължи и след почивката. В 52-ата минута Виктор Кампусано реализира за 4:0. Асистенцията бе на Мелендо.

В 73-ата минута Адриан Педроса вкара за 5:0, а само три по-късно Факундо Перейра направи 6:0.

Каталунците продължиха доминацията си до самия край, като записаха още много удари и една греда. Тя бе на сметката на Калеро.

0:0 между Ференцварош и ЦСКА Москва

В другия мач от групата Ференцварош и ЦСКА Москва направиха 0:0. Така испанският тим се класира за елиминациите. Еспаньол има 10 точки, 4 повече от Лудогорец и пет повече от Ференцварош. Каталунците обаче няма как да бъдат изпреварени и от двата тима, тъй като Лудогорец и Ференцварош играят помежду си през декември. ЦСКА Москва е последен в групата със само една точка.