Ювентус - Емполи
Снимка: twitter.com/EmpoliCalcio

Емполи шокира Ювентус в Торино – ВИДЕО

Емполи поднесе най-голямата изненада от началото на сезона в Серия А. Новакът в Серия А победи Ювентус като гост с 1:0. Голът за адзурите вкара Леонардо Манкузо в 21-ата минута. Капитанът се разписа за първи път в елита.

Това беше първият мач за Юве след раздялата с Кристиано Роналдо. Загубата оставя бианконерите без победа и със само една точка.

Емполи побеждава Ювентус едва за втори път в своята история. Предишният беше през 1999-а година. Самият Манкузо изкара 18 месеца в Юве, но така и не записа мач за първия тим.

Иначе след като проспаха първото полувреме играчите на Масимилиано Алегри натиснаха след почивката. Алегри дори заигра с четирима нападатели, но напразно. Най-близко до изравняване беше Мануел Локатели, който обаче пропусна в добавеното време.

Лидер в Серия А е Лацио, който вчера отнесе Сиена с 6:1. Орлите имат шест точки, колкото има и Интер. Специя поведе още в третата минута, но Чиро Имобиле вкара набързо два гола за 2:1. После Имобиле пропусна дузпа, но минута след това вкара за 3:1. Така той вкара първия хеттрик през първото полувреме в кариерата си. До края Лацио продължи да натиска, а Специя остана и с човек по-малко.