Елица Костова

Елица Костова започна с победа на Ролан Гарос

Елица Костова започна участието си в квалификациите на Ролан Гарос с победа. Българката надви в трисетов мач бразилката Габриела Се. Резултатът в отделните части беше 7-5, 3-6, 6-2 след близо 3 часа игра.

Костова изоставаше с 0-4 в първата част, но спечели 7 от следващите 8 гейма, което ѝ осигури преднина – 7-5. През втората част Се се наложи с 6-3, но във финалния сет Костова успя да надделее с 6-2, осъществявайки два пробива.

Във втория кръг на пресявките българката чака 16-ата в схемата Моника Никулеску (Румъния) или японката Мураматсу. За да влезе в основната схема, Елица Костова трябва да спечели три двубоя от пресявките.

По-рано днес от надпреварата отпадна Изабелла Шиникова. Първата ни ракета при дамите Виктория Томова започва участието си в квалификациите в сряда.

В основната схема сигурно място имат Григор Димитров и Цветана Пиронкова, която участва с уайлд кард. Жребият за основната схема ще бъде изтеглен в четвъртък. Първите срещи от нея се играят в неделя.