Елче - Реал Мадрид

Елче спря Реал въпреки историческия гол на Модрич – ВИДЕО

Елче прекръсна серията на Реал Мадрид от пет поредни победи в Ла Лига след 1:1. Така Кралския клуб се отдалечи от лидера в класирането Атлетико Мадрид. Дюшекчиите имат 35 точки, две повече от Реал. Тимът на Диего Симеоне обаче е играл и два мача по-малко.

Белия балет започна по-силно и Марсело удари греда. Малко по-късно Лука Модрич даде преднина на Кралския клуб. Той се разписа в 20-та минута с добавка след нов удар в гредата. Това беше първият гол на Модрич с глава за Реал – от общо 364 мача в Ла Лига.

Малко след почивката Фидел Чавес изравни от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Дани Карвахал срещу Антонио Барахан. До края на Елче удари греда, а и имаше още един шанс да спечели. Карвахал пък можеше да се реваншира за дузпата, но Бадиа спаси.