Елче - Атлетико Мадрид

Елче пропиля дузпа в 90-ата минута и Атлетико би с 1:0

Атлетико Мадрид измъкна драматична победа с 1:0 в гостуването си на Елче. Домакините изпуснаха дузпа в 90-ата минута, след като топката се отби от гредата. С успеха дюшекчиите събраха 76 точки. Това е временно с пет повече от Реал Мадрид и Барселона. И двата тима имат мач по-малко. Атлетико гостува на Барселона след седмица.

Луис Суарес вкара топката в мрежата в 16-та минута, но попадението му беше отменено от ВАР. Малко след това обаче Маркос Йоренте все пак реализира за 0:1. Той се разписа след асистенция на Яник Караско.

Тимът на Диего Симеоне вървеше към ценни три точки в битката за титлата, когато се стигна до драмата в края. Елче получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Йоренте. Фидел Чавес стреля от бялата точка, преодоля Облак, но топката се отби от гредата и се върна в игра.