Антъни Еланга, Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/manutd

Еланга спаси Юнайтед в Мадрид с късен гол

Резервата Антъни Еланга спаси Манчестър Юнайтд от загуба в Мадрид. Той вкара в края за 1:1 във визитата на Атлетико в първия осминафинален двубой в Шампионската лига. Мачът на „Уанда Метрополитано“ беше много напрегнат и нерев. Атлетико обаче осезаемо изпусна Юнайтед.

Тимът на Диего Симеоне вкара красив гол чрез Жоао Феликс още в седмата минута. Португалецът засече с летящ плонж центриране на Ренан Лоди. След това дюшекчиите удариха и греда.

През втората част Юнайтед владееше повече топката, но трудно стигаше до чисти положения. В 80-ата минута с първия си точен удар червените дяволи все пак отбелязаха за 1:1. Антъни Еланга, появил се само пет минути по-рано, наказа грешка в защитата на домакините и изравни. Попадението на Еланга освен това е под номер 500 за клуба в КЕШ/Шампионска лига.

В заключителните минути Атлетико удари още една греда – след изстрел на Антоан Гризман.

В другия мач тази вечер Бенфика и Аякс завършиха наравно – 2:2. Гостите от Амстердам два пъти повеждаха, но не успяха да спечелят. Душан Тадич откри в 18-ата минута, но само осем по-късно Себастиан Алер си вкара автогол. Централният нападател на Аякс се реваншира и в 29-ата направи 1:2. Малко по-късно гостите удариха и греда. През втората част Роман Яремчук вкара за 2:2.