Енер Валенсия Еквадор
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Еквадор спечели първия мач от Катар 2022

Еквадор спечели мача на откриването от Световното първенство в Катар. Тимът от Южна Америка надигра с лекота домакините с 2:0. И двата гола вкара капитанът Енер Валенсия, който вече има пет попадения на Мондиал.

Валенсия откри още след 160 секунди, което щеше да бъде най-бързият гол в историята на финалите. ВАР обаче отмени попадението заради засада на негов съотборник.

В 16-ата минута обаче реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Валенсия, извършено от вратаря Саад Алшееб. Този път прошка нямаше – 0:1. В 31-ата минута нападателят засече пас на Пресиадо и вкара за 0:2. В края на полувремето Валенсия получи травма в коляното и макар да не беше сменен на почивката, след нея не беше толкова ефективен.

През втората част Еквадор свали оборотите, но продължи да играе по-добре и да има повече положения за гол. Южноамериканците изпуснаха два шанса да сложат точка на спора с трето попадение. Катар пък натискаше, но без да притеснява Ернан Галиндес. Всъщност домакините останаха без точен удар във вратата.