Ейбар се подигра на Реал Мадрид – ВИДЕО

Ейбар нанесе първа загуба на Сантяго Солари начело на Реал Мадрид. След четирите поредни победи, Кралския клуб падна с 0:3.

Домакините започнаха устремно и още в третата минута Кике уцели гредата. Гонсало Ескаланте изведе баските напред в 16-ата минута. Гол на Бейл бе правилно отменен заради засада, пък шут на Бензема бе изчистен от голлинията.

Реал обаче изглеждаше като сянка на отбора, направил Солари треньорът с най-успешен старт в историята на клуба. И след почивката Серхи Енрих с третия си гол за сезона направи 2:0. Пет минути по-късно – в 57-ата – Кике покачи на 3:0. Асистенциите и за двете попадения бяха дело на Кукурейя, който играе под наем от Барселона. До края баските имаха още две положения. Ударите на Орейяна и Чарлес обаче бяха спасени от Куртоа.

Ейбар нанесе трета тежка загуба на Реал през сезона

Загубата с 0:3 е трета тежка за Кралския клуб през сезона, след тези от Севиля (0:3) и Барселона (1:5). Подобно нещо се случи за последно с Белия балет през сезон 2003/04.

Реал допуска голове вече в 11 поредни срещи от Ла Лига, а предната подобна серия е от периода ноември 2003 – май 2014 (14 мача).