Айнтрахт задълбочи кризата в Щутгарт с победа с 3:0

Щутгарт - Айнтрахт
Алер празнува гола си във вратата на Щутгарт

Айнтрахт записа седми пореден мач без загуба в Бундеслигата, след като победи Щутгарт с 3:0. Така тимът от Франкфурт се изкачи на трето място в класирането. За южняците това бе трета загуба след идването на новия треньор Маркус Вайнцирл. В предишните два двубоя тимът падна с по 0:4 от Борусия Дортмунд и Хофенхайм.

Тотално предимство на Айнтрахт

Орлите имаха огромен превес и създаваха и изпуснаха положение след положение. Триото в атака Лука Йович, Анте Ребич и Себастиан Алер направо разнищи отбраната на швабите. Още в четвъртата минута Ребич прати топката в мрежата, но попадението бе отменено. Причината – видеоасистентът Бибиана Щейнхаус видя засада на Йович, който подаде на Ребич. Гостите обаче не трябваше да чакат много дълго и само седем минути по-късно поведоха. Йович изведе Себастиан Алер и той се разписа за 0:1. Това бе негов седми гол от началото на сезона. Двайсетина минути по-късно Ребич все пак се разписа за 0:2. А асистенцията отново бе на Йович. Сърбинът има седем гола и три асистенции от началото на сезона, Алер – седем гола и шест асистенции, а Ребич – четири гола и асистенция (но той пропусна четири мача).

Феновете на Щутгарт недоволстват от това, че мачът е в петък

След паузата Вайцирл опита смени, но без резултат. А в края резервата Николай Мюлер бе изведен от Вилемс и се разписа за 0:3.